linkdin
יהודית זוהר Head of Sales & Quality @ Abra R&D
25/03/2024

 

איזה מיקור חוץ עדיף? שירות מנוהל, סטאפינג או פרויקט פיקס 

 עולם העסקים הדינמי של ימינו מציב אתגרים רבים בפני יזמים וחברות. בין הרצון להתמקד בליבת העסק, הצורך להתמודד עם תחרות הולכת וגוברת, והדרישה לעמוד בקצב החדשנות המהיר, נותרים לעיתים קרובות מעט זמן ומשאבים להתמודדות עם משימות נוספות. חיפוש דרך יעילה ומשתלמת להקל על העומס ולהוביל להצלחה עסקית, מביא חברות להחלטה להיעזר באחד או יותר משירותי מיקור חוץ (Outsource) הבאים: 

בכתבה זו נתעמק בכל אחד מן הסוגים הללו, נבין את היתרונות ואת החסרונות שלהם, ואיך ניתן לבחור את הספק הטכנולוגי המתאים ביותר עבור הפרויקט שלכם. מתחילים! 

 

מהם שירותי סטאפינג (Staffing) 

אפשרות מיקור החוץ המוכרת ביותר היא שימוש בשירותי סטאפינג. במסגרת זו בוחרים שחלק מהעובדים בפרויקטים של החברה יועסקו דרך חברת קבלן. המטרות של יציאה לסטאפינג הן בדרך כלל הוזלת עלויות, גמישות בהעסקה, והתמקדות בתחומי הליבה. 

החסרונות בשירותי סטאפינג 

לשימוש בשירותי סטאפינג ישנם מספר חסרונות: עובדי קבלן חיצוניים עשויים להיות בעלי ניסיון ומומחיות מועטים יותר מעובדים קבועים, מה שעלול להוביל לירידה באיכות העבודה. עובדי קבלן עלולים גם להרגיש פחות מחויבים לחברה, ותחלופת העובדים הללו עלולה להיות גבוהה יחסית. בנוסף, עובדי קבלן מייצרים לא פעם Overhead ניהולי (עיסוק יתר בענייני ניהול), בגלל תיאומים שונים מול חברת הקבלן, ובגלל תנאי העסקה שונים מאלה של עובדי החברה. 

 

מהם פרויקטי פיקס (Fix) 

אפשרות נוספת למיקור חוץ היא הוצאת פרויקט פיקס לספק חיצוני. מדובר בהוצאת פרויקט פיתוח תוכנה או חומרה לספק חיצוני תמורת עלות קבועה שהוגדרה והוסכמה מראש על ידי שני הצדדים. המטרות של הוצאת פרויקט פיקס לספק חיצוני הן בדרך כלל הוזלת עלויות, התמקדות בתחומי הליבה של החברה, ושימוש במומחיות שחסרה בשלב זה בחברה. 

החסרונות בפרויקט פיקס 

גם להוצאת פרויקט פיקס לספק חיצוני ישנם כמה חסרונות: יש סכנה לתקשורת לקויה בין החברה לבין הצוות החיצוני, מה שעלול להוביל לאי-הבנות ועיכובים. בנוסף, במרבית המקרים, יש דיונים רבים על דרישות שונות סביב השאלה אם הן נכללו או לא נכללו בדרישות שעל פיהן ניתן התמחור. החברה עלולה לאבד חלק מהשליטה על תהליך הפיתוח, והתוצר הסופי עלול שלא להשביע רצון, או שהעלויות הסופיות עשויות להפוך לגבוהות בהרבה מאלה שהוגדרו מראש.

 

מהם שירותים מנוהלים (Managed Service) 

אפשרות מיקור חוץ שלישית שחברות רבות מעדיפות דווקא אותה, היא שימוש בשירות מנוהל. במסגרת זו החברה פונה לספק טכנולוגי מקצועי לצורך העמדת צוות פיתוח ייעודי. הצוות מורכב מאנשי מקצוע לפי צרכי הפרויקט: ראש צוות, מפתחים, בודקים, מנהלי מוצר ועוד. מספר חברי הצוות גמיש ויכול להשתנות במהלך הפרויקט בהתאם לצורך. גם דרישות הפרויקט אינן מוגדרות מראש, אלא יכולות להשתנות לאורך הפרויקט, הצוות עצמו שותף מלא בתהליך הפיתוח של החברה, ועובד מול מנהל המוצר מצד הלקוח במתודולוגיה אג'ילית, בספרינטים קצרים. הצוות עובד על המערכות של הלקוח, כשכל הקוד והמשימות חשופים ללקוח בכל עת. 

היתרונות בשירותים מנוהלים 

לשימוש בשירות מנוהל יש יתרונות רבים 

  • הרחבת הידע המקצועי הקיים בחברה: הידע והניסיון המקצועי הרלוונטי לא תמיד קיימים בחברה, ועובדי החברה יכולים להיעזר בידע מקצועי של הצוות שמצטרף אליהם במסגרת השירות המנוהל. הצוות מלווה בארכיטקט בכיר מטעם הספק, ומגיע עם ידע ועם ניסיון מפרויקטים קודמים, ועם רקע של שימוש בטכנולוגיות מגוונות. 
  • צמצום עלויות: צמצום העלויות במסגרת שירות מנוהל נובע מכך שלחברה אין צורך בתהליכי גיוס מתמשכים שכוללים ראיונות ארוכים, ואין התחייבות לנהל את העובדים, להחזיק את העובדים לתקופה ארוכה או לעבור איתם תהליכי HR. 
  • חיסכון בזמן: ההתנהלות היא מול ראש הצוות שמעביר את המשימות לשאר חברי הצוות. אין צורך לבזבז זמן על ניהול מיותר של כל אחד מחברי הצוות בנפרד. בנוסף, אין עיכובים בפרויקט בגלל שאין דיונים מיותרים עם הספק על היקף התכולה. התכולה גמישה ולא חייבים להגדיר אותה מראש. 
  • גמישות ויעילות בהיקף הצוות: מספר חברי הצוות גמיש ויכול להצטמצם או להתרחב במהלך הפרויקט בהתאם לצורכי הלקוח. 
  • גמישות ויעילות בהיקף הפרויקט: אין צורך להגדיר את כל הדרישות מראש, ניתן לשנות ולהתאים את דרישות הפרויקט לאורך הדרך.

לעיתים בשלבים ראשונים עובדי החברה עשויים להרגיש שהצוות מטעם הספק אינו חלק אורגני מהחברה, ועלולים להיות קשיי הסתגלות לתצורת העבודה החדשה, אך תוך זמן קצר, אפשר לחוש ביתרונות שבשיתוף הפעולה הנרקם בין חברי הצוות לעובדי החברה. 

 

איך לבחור את הספק הטכנולוגי המתאים ביותר עבור הפרויקט 

בחירת ספק טכנולוגי איכותי של שירות מנוהל היא החלטה חשובה ולא פשוטה, והיא המפתח להצלחת התהליך. לצורך בחירת הספק, וודאו כי ביצעתם את השלבים הבאים: 

בצעו מחקר מעמיק 

חשוב לבחור ספק טכנולוגי מוצלח בעל ניסיון ומוניטין מוכחים בתחום הרלוונטי. כדאי לחפש מידע על כמה ספקים ולבצע עליהם מחקר מעמיק. הפרמטרים העיקריים להשוואה בין ספקים: מספר ומגוון הפרויקטים שהספק ביצע, כמות שנות הניסיון שיש לספק, גודל הספק, המוניטין שלו, תחומי ההתמחות שלו, רמת העלויות שלו. 

בקשו המלצות מלקוחות 

כדאי לבקש המלצות מלקוחות ששכרו את שירותי הספק. אפשר לברר מולם מה מידת שביעות הרצון שלהם מהספק, אם הספק עמד בדרישות, אם הספק עמד בזמנים שהוגדרו, וכו'. 

בצעו השוואת מחירים 

כדאי להשוות בין הצעות מחיר שתקבלו ממספר ספקים לפני קבלת החלטה. יש לשים לב לעלויות למול שנות הניסיון ותחומי ההתמחות של כל אחד מחברי הצוות המוצעים על ידי הספק. 

ארגנו פגישת היכרות עם הספק 

כדאי לארגן פגישת היכרות ראשונית, ולוודא שיש לכם חיבור אישי עם האנשים שמתנהלים מולכם מטעם הספק. כולנו בני אדם ויחסים בין-אישיים הם הבסיס החשוב ביותר לשיתוף פעולה מוצלח. 

 

לסיכום 

יציאה למיקור חוץ היא החלטה חשובה מאוד שיכולה לעזור לכם לקדם את הפרויקטים בחברה שלכם, רק השתדלו לשקול את כל האפשרויות ולבחור את זו שהכי נכונה לכם, וכמובן להיות עם היד על הדופק ולוודא שהכול מתקדם כמתוכנן גם אחרי שהתחילה העבודה המשותפת. אנו באברא מתגאים בניסיון, בידע וביכולת שלנו לספק כל אחד ממגוון שירותי מיקור החוץ שתוארו לעיל, בדגש על שירותים מנוהלים – אותם אנו רואים כבחירה המומלצת ביותר עבור הלקוחות שלנו. נשמח להוביל את הפרויקטים שלכם לתוצאות מקסימליות ולקדמת הטכנולוגיה, מתחילים בפגישת היכרות קצרה. שנקבע