linkdin
עירית שילה, סמנכ"לית שיווק פתרונות מיקרוסופט, אברא
20/09/2023

Dynamics 365 Copilot –חלק א' :SALES

העולם גועש לאחרונה בשיחות ותהיות לגבי הבינה המלאכותית (AI) שנראה כאילו נכנסה לחיינו בסערה. פיתוחים ש"התבשלו" במשך שנים, צצים כמו פטריות לאחר הגשם, והמוחות הגדולים טוענים שמדובר במהפיכה של ממש ולא עוד טרנד חולף.

מיקרוסופט לא נשארה מאחור ובחרה להוביל במירוץ הזה. היא השקיעה מאז 2019 סכומי עתק בחברת Open AI ובתחילת השנה הרחיבה באופן משמעותי את השותפות.

היא מפתחת ומטמיעה בקצב מסחרר פתרונות AI בתוך מגוון הפתרונות העסקיים המוכרים.

אז אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בפיתוחים שכבר הוכרזו בתחומי Dynamics 365 CRM & ERP וב- Power Platform. חלקם כבר זמינים וחלקם יהיו זמינים בקרוב. וכמובן שבקצב שהדברים זזים, כנראה שמהר מאוד  נצטרך לעדכן את תוכן הכתבה.

בפרק הראשון, נתמקד ב Sales Copilot (לשעבר Viva Sales) .

ידוע שאנשי מכירות לא מתלהבים מהרעיון של לעדכן רשומות בתוך ה- CRM על בסיס קבוע, מה שמקשה על הנהלת הארגון לקבל את התמונה המלאה של מצב העסק.

ה- Sales Copilot החדש מביא את חוויית ה- Generative AI לתוך ה- Outlook שלכם, מתחבר באופן מלא עם Dynamics 365 ומאפשר ליצור ולערוך מידע ורשומות ב- CRM ישירות מתוך תיבת הדוא"ל של המשתמש.

בנוסף, הוא יתקצר עבורכם אימיילים בלחיצת כפתור, ייצר המלצות להמשך על סמך מיילים ונתונים מה- CRM, יסכם עבורכם פגישות Teams (גם כאלו שלא נכחתם בהן) ואף יכין עבורכם רשימת מטלות מומלצות להמשך טיפול כך שדבר לא ייפול בין הכסאות. מהפיכה של ממש, כבר אמרתי..

ומה עוד צפוי בהמשך?

  • הצעות בזמן אמת במהלך שיחות Teams (לדוגמא: חבר צוות ציין שם של מתחרה במהלך הפגישה. ה- Copilot ידע להעלות את החוזקות והחולשות של המתחרה בתיבת טקסט המופיעה לצד השיחה
  • סיכום הזדמנויות שעלו מפגישה ב Teams ואף תיעודן ב- Dynamics ויצירת תזכורות והמלצות להמשך טיפול
  • שילוב Copilot AI במוצרי ה- 365 הידועים שיאפשרו לעבוד בצורה יעילה וחכמה יותר בפאוורפוינט, אקסל, וורד וכו'. כך למשל תוכלו לבקש מה Copilot ליצור עבורכם הצעת מחיר או מצגת מעוצבת המתבססת על מסמך וורד או הזדמנות כלשהי מה- CRM, והכי חשוב, הכל בנוי באופן סגור ומאובטח על גבי הדאטה הארגוני שנמצא ב- CRM כך שלא ידלוף אל מחוץ לארגון (בניגוד לעבודה חופשית באינטרנט עם Chat-GPT שעלולה לייצר דליפות מידע כפי שכבר ראינו שקרה בחברת סמסונג באפריל האחרון).

לסיכום, אתם מקבלים את הקונטקסט המלא של כל הדאטה הארגוני שלכם בצורה מחוברת ובטוחה: המידע מה- CRM יחד עם המסמכים, שיחות ה Teams, המיילים ופתרונות ה- Office 365.

מה לגבי עלויות? אם אתם משתמשי Dynamics 365 Sales (בגרסאות Enterprise או Premium), יש לנו חדשות משמחות עבורכם- השימוש ביכולות החדשות כלול בעלות הרישוי.

אם אתם עובדים עם מערכת CRM אחרת, או תרצו לרכוש את הפתרונות כ- Stand-alone, התמחור כאן.

 

לסיכום, אין ספק שמדובר במהפכה של ממש, וארגונים אשר יאמצו את הפתרונות החדשים יקבלו יתרון משמעותי במשחק, יגבירו את הפרודוקטיביות של העובדים, את קצב העבודה ואת האיכות של המידע הנשמר במערכות הארגון.

לצפייה בסרטון

להמשך קריאת החלק השני בסדרה: Dynamics 365 Copilot –חלק ב' :Customer Service