linkdin
אברא
10/01/2023
להפיק את המירב מאוטומציה: מכירות ועיבוד הזמנות

דיגיטציה של תהליכי המכירה שלך מגבירה את הפרודוקטיביות, ממקסמת את הנכסים האנושיים שלך ויכולה לעזור לך לסגור יותר מכירות. תהליכי מכירה והזמנות אוטומטיים מעבירים לידים דרך משפך המכירות והצנרת של B2B על מנת להגביר את שביעות רצון הלקוחות. בנוסף, אוטומציה במכירות מבטלת ניירת מיותרת ואוספת נתונים על מנת לשפר את התוצאות.

מהי אוטומציה של מכירות במסחר אלקטרוני B2B?

רוב הפניות למכירות B2B זורמות דרך משפכים ארוכים מאוד. ישנם מקבלי החלטות רבים המעורבים ולכל אחד יש את מערך הצרכים שלו. מערכות אוטומציה של מכירות מבטיחות שמשווקים ונציגי מכירות לעולם לא נותנים לליד ליפול בין הכיסאות.

סקר של נציגי מכירות מצא שרק כשליש מזמנם מושקע במכירה בפועל. אוטומציה של מכירות עבור B2B משתמשת בתוכנה כדי לנהל או לבצע את המשימות שנציגי מכירות ומנהלים צריכים לבצע על בסיס קבוע. זה נעשה על ידי אוטומציה של שלבים בתהליך המכירה, נציגים ומנהלים מבלים פחות זמן במשימות אדמיניסטרטיביות ויותר זמן במעורבות עם לידים ולקוחות. כלים כגון CRM מאפשרים לך לארגן ולעקוב אחר לידים, לתזמן אינטראקציות, ליצור הודעות מותאמות אישית באופן אוטומטי ולנהל עסקאות. שילוב כלי אוטומציה של מכירות עם פתרונות אחרים, כמו פלטפורמת המסחר האלקטרוני B2B שלך מאפשר לנתונים לזרום אוטומטית מדפי לידים ל-CRM שלך ואפילו להיות מוקצים לנציג מכירות.

4 סיבות עיקריות למה כדאי להשתמש באוטומציה של מכירות במסחר אלקטרוני B2B:

כבעל עסק, מפעיל או בכיר ב-C-suite, אתה צריך להפיק את המרב מכל משאב העומד לרשותך. אוטומציה של מכירות ואוטומציה של הזמנות הם הכלים שיעזרו לך להצליח.

  1. מגביר את הפרודוקטיביות והביצועים של משאבי אנוש

לא משנה מה העסק שלך, עלויות כוח אדם (וההטבות הנלוות) הן בדרך כלל העלויות הגבוהות ביותר שלך והקשות ביותר לשלוט בהן. אבל עם אוטומציה של מכירות, אתה ממקסם את השימוש במשאבים היקרים האלה. העובדים שלך יהיו חופשיים לעשות את הדברים שהם עושים הכי טוב-לקיים אינטראקציה עם אנשים אחרים, לפתור בעיות ולסגור עסקאות נוספות. יהיה להם יותר זמן לטפח לידים ולשמור על קשרים עם לקוחות קיימים.

קחו משימה פשוטה כמו הזנת הזמנה ותראו את ההשפעה שיכולה לעשות אוטומציה של הזמנת מכירות:

תארו לעצמכם שאתם מוכרי B2B שמקבלים 700 הזמנות ביום. אם אתם מזינים הזמנות באופן ידני ולוקח לכם 15 דקות להיכנס, להזין ולבדוק הזמנה אחת, זה אומר שאדם אחד יכול להזין רק 28 הזמנות ביום רגיל של 7 שעות. כדי לטפל בנפח שלכם (ללא יכולת צמיחה), אתם צריכים 28 אנשים המוקדשים להזנת הזמנה. אם הייתם משלמים ל-28 העובדים האלה 15 דולר לשעה, זה יעלה לכם 14,700 דולר לשבוע בשכר בלבד. זה לא כולל מיסי ביטוח לאומי, ביטוח בריאות וכל ההטבות שאתה מציע. זה 764,400 $ לשנה רק עבור הזנת הזמנה.

אבל עם אוטומציה של מכירות, אתם יכולים להמיר באופן אוטומטי הצעות מחיר להזמנות מכירות ולדלג על הזנת הזמנות לחלוטין. נוסף על כך, אם תשלבו את מערכת ההזמנות שלך עם מערכות האחסנה והחשבונאות שלכם, ניתן יהיה להמיר את המידע שנקלט לחשבונית בהמשך. במקום 28 עובדים המוקדשים להזנת הזמנות, יהיה לכם עובד אחד או שניים שמקבלים הזמנות בטלפון.

  1. מייעל משימות

אחת השגיאות הנפוצות ביותר בניירת מכירה היא ציון המחיר הלא נכון. תיקון הטעות, במיוחד אם היא לא לטובת הלקוח היא דרך בטוחה לאבד מוניטין.

אוטומציה של מכירות יכולה להתחיל כבר בתהליך הצעת המחיר. אתר מסחר אלקטרוני B2B עם מנוע תמחור חזק יכול להפוך את חישוב הצעת המחיר עבורך לאוטומטי. לקוחות מזינים את המידע שלהם בטופס ההצעה הדיגיטלית שלך ומנוע התמחור יכול ליצור הצעת מחיר אוטומטית ולשלוח אותה בדוא"ל ללקוח או להעביר אותה לנציג מכירות לאישור. כללי תמחור אוטומטיים מוודאים שכל הצעת מחיר וכל הזמנת מכירה מקבלים את המחיר המתאים בכל פעם. המרה דיגיטלית של הצעת מחיר להזמנת מכירה מבטלת את הסיכוי לטעות אנוש.

  1. מבטל משימות שחוזרות על עצמן

באיזו תדירות נציג המכירות שלך מזין את פרטי הקשר למערכת המעקב אחר לידים? האם ה-CRM שלך מתעדכן אוטומטית כאשר מיילים נשלחים או שנציגי מכירות מכניסים מידע שוב ושוב? כלי אוטומציה של מכירות יכולים להתעדכן אוטומטית כאשר לקוחות פוטנציאלים לוחצים על קישור שאתה שולח או פותחים אימייל.

כמה פעמים הצוות שלך חייב להזין את אותו המידע לאחר קבלת ההזמנה? האם הם מכניסים את פרטי הלקוח בהצעת המחיר, בהזמנת המכירה ובחשבונית? האם מחלקת המשלוחים מכניסה את פרטי המעקב מתוכנית המשלוחים להיסטוריית ההזמנות?

בכל פעם שמישהו מזין נתונים יש סיכוי לטעות אנוש. אוטומציה של מכירות שומרת שהלידים ינועו בצנרת מבלי להתפספס. אוטומציה של הזמנות מכירה מבטלת את הצורך בהזנת אותם נתונים שוב ושוב ולהסתכן בשגיאה בהזנת נתונים.

  1. משפר את יחסי הלקוחות ושביעות הרצון

אף לקוח לא רוצה לקבל שיחת טלפון שאומרת לו שהפריטים שהזמינו זה עתה אינם זמינים. הזמנות חוזרות אינן תורמות לשביעות רצון הלקוחות. עם אינטגרציה ואוטומציה, נתוני רמת המלאי שלך יכולים להיות גלויים מפורטל ההזמנות או מאתר האינטרנט שלך, כך שללקוחות תהיה נראות לגבי רמות המלאי לפני שהם מבצעים הזמנה.

כאשר לקוחות מזינים נתונים עבור ההזמנות שלהם, הסיכוי לטעויות בהזנת הזמנות פוחת. כמו כן, אם תהפכו את היסטוריית ההזמנות לזמינה באופן מקוון ולכזו ששולחת עדכוני מעקב באופן אוטומטי, לקוחות יכולים לשרת את עצמם כדי למצוא את המידע שהם רוצים. צוות שירות הלקוחות שלך מתפנה להתמקד בפתרון בעיות של לקוחות, במקום להתמקד בפעילויות שגרתיות. הלקוחות ירגישו בהבדל.

אוטומציה מאפשרת לאנשים שלך להתמקד באינטראקציה עם בני אדם אחרים מכיוון שזהו השימוש הטוב והחשוב ביותר למשאבים היקרים הללו- הנכסים האנושיים שלך.