linkdin
16/11/2022

סיפור הצלחה אצל הלקוח "קירור גליל" עם פתרון WMS

קירור גליל, חברה מובילה לשירותי אחסון בקירור מהגדולים והמובילים בתחום בישראל, מציעה שירותים של שרשרת אספקה מלאה לתוצרת של סחורות קפואות החל מקליטת התוצרת ועד לאחסון בקירור מבוקר ועמוק בשילוב עם פעילויות ושירותי ערך מוסף נוספים.

התפרצות וירוס הקורונה חשפה את חשיבותה מחד ופגיעותה מאידך של שרשרת האספקה בניהם שיבושים במלאים, חוסר בכוח אדם, עלויות הובלה גבוהות ועוד.

ספקי השירותים הלוגיסטיים בישראל ובעולם הבינו כי הם נדרשים להתאים את עצמם לעולם חדש ולמציאות המשתנה ולספק פתרונות חדשניים, חכמים ויעילים המתאימים ללקוחותיהם.

גם בקירור גליל הבינו שיש צורך לייעל את תהליכי העבודה תוך שיפור תשתיות המידע ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות אשר יאפשרו לשפר ולייעל את זרימת המידע ולהנגיש אותו למקבלי ההחלטות וללקוחות ובחרו בחברת אברא להובלת הפרויקט המורכב.

תהליך הטמעת המערכות החל באפיון מפורט של התהליכים העסקיים בחברה, מיפוי המערכות ותהליכים אשר חלקן התנהלו באופן ידני.

הפרויקט כלל החלפה של המערכת הותיקה במערכת WMS (Warehouse Management System) חדשנית ומעודכנת, שדרוג תהליכי העבודה במסופונים ועמדות מחשבי המלגזות, שיפור העקיבות אחר משטחי התוצרת ומיכלי פרי, פיתוח מערכת מותאמת לניהול דיווחים בשלבים השונים של תנועות המיכלים והמשטחים, וכן פיתוח מערכת ייחודית לניהול הסכמי שירות ולהפקת החיובים (בילינג) ללקוחות.

תהליך הסבת הנתונים התבצע באופן מקצועי והטמעת המערכת ענתה על כלל הציפיות כולל עמידה בלו"ז ובתקציב הפרויקט.

אודות החברה-

חברת "קירור גליל" נוסדה בשנת 1953 והינה אחת מהפעילויות המרכזיות של מפעלי פיתוח הגליל השייכים לקיבוצי הגליל העליון. האתר ממוקם על מגרש של כ- 55 דונם, ומבנים בשטח כולל של 28,000 מ"ר. קיבולת האחסון הינה 34,000 טון פרי ומוצרי מזון.

שירותי החברה ממוקדים ב-2 פעילויות ליבה מרכזיות:

  1. קירור מבוקר (ליבת העסקים)- מאפשר לחקלאים לשווק את תוצרתם במשך כל השנה. הפרי מאוחסן בחדר אטום עם שינוי בהרכב האוויר (הורדת חמצן והעלאת אחוז CO2), שרותי הקירור ניתנים לחקלאי הגליל העליון, רמת הגולן והגליל המערבי לפירות וירקות באווירה מבוקרת.
  2. קירור עמוק של מינוס 18 מעלות- המאפשר לחברות ההפצה אספקת מוצרים לאורך כל השנה ירקות קפואים, עופות ועוד, בין לקוחות הפעילות סנפרוסט, פרי גליל, עוף הגליל, שטראוס, תנובה תל-יוסף ועוד.

עובדות ומספרים:

  • כ-90 חדרי קירור ואחסון (רגיל, מבוקר, עמוק), מנוהלים און ליין באמצעות מסופונים אלחוטיים ומחשבי מלגזה.
  • שיפור באיכות המידע ובזמינותו למנהלים.
  • כ- 30% חיסכון בזמן הפקת חיובי הבילינג והשירותים ללקוחות.

על הבחירה באברא-

חיים קמין, מנכ"ל קירור גליל- "בחרנו באברא כי אנחנו מאוד מאמינים בצוות המקצועי והמיומן ובמחויבות שלו להצלחת הפרויקט,  לארגונים יש נטיה להתאהב ולרצות במעבר למערכת חדשה את מה שהיה קיים במערכת הישנה אבל זו לא חדשנות, ובכך מפספסים הזדמנות ליצור שינוי ולייעל תהליכים.

הנחת העבודה שלנו הייתה שאנחנו מגיעים עם ראש פתוח ומאפשרים לאברא להוביל אותנו קדימה גם בהיבט הטכנולוגי וגם בשיפור ובהמלצות לשיפור ויעול של תהליכי העבודה, וזה הוכיח את עצמו.

היום, לאחר כמעט חצי שנה, אני שמח להגיד כי המעבר למערכות החדשות היה חלק ונעשה במינימום תקלות. אין ספק שלמערכת היחסים המצוינת עם אברא היה משקל חשוב בתהליך המורכב של החלפת המערכת ובסופו של דבר אנחנו מרוצים מאוד ורואים את עצמנו ממשיכים לצעוד עם אברא גם בפרויקטים נוספים".