מיזם "לוטוס"

דמיינו שסיימתם לימודי תיכון עם 5 יחידות במתמטיקה ו-10 יחידות במחשבים. דמיינו שבמקום להמשיך במסלול המצופה של רכישת השכלה גבוהה באוניברסיטה והתחלת קריירה מצליחה, אתם עובדים בשכר נמוך מהמינימום, בחנות בגדים או בטאבון. זה לא דמיוני אצל הנשים המסורתיות בחברה הדרוזית, שעבורן זוהי המציאות. עקב מגבלות דתיות על תנועה מחוץ לכפר מגוריהן ללא ליווי גבר מהמשפחה, מאות נשים דרוזיות דתיות אינן ממשות את הפוטנציאל הרב שלהן, בהשכלה ובתעסוקה.

מיזם “לוטוס” נולד מהחוויה האישית של מייסא חלבי-אלשיך, אישה דרוזית דתיה, שהבינה כי נשות החברה הדרוזית אשר מאמינות בעצמן ורוצות לשנות את אורח חייהן אינן יכולות לחכות עוד – ולכן צריכות לייצר בעצמן פתרון והזדמנויות המתאימות עבורן. “ החזון שלנו הוא לאפשר שוויון הזדמנויות על ידי פיתוח פתרונות תעסוקתיים איכותיים לנשים בעלות פוטנציאל, שיש להן מגבלת תנועה ממניעים דתיים. בפועל אנחנו מספקים לנשים גם הכשרה מעשית וגם תעסוקה, בחברות מובילות בתחומי הפיתוח,IT ו-QA“, מסבירה מייסא.

עמותת “לוטוס” יחד עם חברת אברא, קרן ‘פורטלנד’ ותמיכה ממשלתית רב משרדית, הצליחו לבסס מיזם המהווה Eco-System לשילוב מסורת עם חדשנות, אשר מכשיר ומעסיק נשים דרוזיות דתיות ומסורתיות בתפקידי פיתוח תכנה בחברות הייטק גלובליות מובילות. מייסא מספרת שהבינה שיש צורך במנגנון המאפשר גם ללמוד וגם לעבוד מתוך הכפר עבור ההון האנושי הקיים והאיכותי, שרק צריך את הפתרון המתאים. “רצינו פתרון שלא נוגד את ערכי ועקרונות הדת, אלא שמייצר השפעה תוך השתלבות בצורה הרמונית בחברה הדרוזית”, היא מוסיפה.

תהליך ההכשרה והעבודה השוטפת מתבצעים במרכז ייעודי בעוספייה בתצורת עבודה מרחוק, כאשר המתכנתות משולבות בצוותים אורגניים בחברות או לחלופין בצוותים ייעודיים. את המרכז בעוספייה מובילה ראש צוות מאורנביט המרכזת את הפרויקטים ומעניקה לנשים הכוונה מקצועית ביום-יום. חברת אורנביט היא המעסיקה בפועל של המפתחות ומספקת מעטפת מקצועית של ליווי ותמיכה לאורך התהליך, משלב ההכשרה דרך בקרה וליווי בעבודה עצמה, כמו גם שיווק ללקוחות וגיוסם למיזם יחד עם קרן ‘פורטלנד’. הקרן פועלת להעניק למיזם את כלל הכלים הנדרשים להצלחתו, כלומר בניית המודל הכלכלי והאקדמי, ביסוס שיתופי פעולה, גיוס כספים, איתור לקוחות מתאימים ועוד.

“שמענו על המיזם במסגרת שולחן עגול שיזמה קרן ‘פורטלנד’, ומיד התאהבנו ברעיון”, אומר ציקו חפץ מאברא. “החלטנו להצטרף מהסיבה הפשוטה שיש לנו אמונה יוקדת במטרת המיזם, אך מובן שזיהינו גם את הפוטנציאל העסקי. באברא, אנחנו מאוד מאמינים בלהיות חדשניים ולעשות דברים שאף אחד אחר לא עשה. כאן מדובר במיזם ייחודי וראשוני בארץ בקרב אוכלוסיית הנשים הדרוזיות הדתיות, אשר מלבד האימפקט החברתי המשמעותי שהוא מייצר, הוא גם בעל השפעה חיובית גדולה על תעשיית ההייטק והחברה הישראלית”.

על אותו פוטנציאל עסקי שציקו מדבר עליו ועל תרומת המיזם לתעשיית ההייטק בישראל, ניתן לשמוע עוד מעינת מקמורי-אהרן, שותפה בקרן ‘פורטלנד’. הקרן הוקמה לפני 15 שנים במטרה לייצר אינטגרציה חברתית בתוך ישראל דרך פיתוח כלכלי, בעיקר בחברה החרדית ובחברה הערבית, על ידי הגדלת משרות ומקורות הכנסה המהווים תעסוקה איכותית והענקת עצמאות כלכלית לכמה שיותר אנשים. המודל הכלכלי שבנו בקרן ‘פורטלנד’ יחד עם לוטוס נועד להעניק ערך כלכלי אמיתי לחברות, וכאן גלום הפוטנציאל העסקי והערך המוסף במיזם החשוב הזה. “אחת התועלות המרכזיות שהמיזם מספק לארגונים היא יתרון בשימור עובדים, קושי גדול בחברות הייטק היום. החברות מקבלות עובדות בעלות כישרון רב ומוטיבציה אדירה לשיפור אורח חייהן ועצמאותן הכלכלית על ידי מינוף הזדמנות הכשרה ותעסוקה זו, המותאמת לצרכיהן בפעם הראשונה, ובאות ממסורת תרבותית בה נאמנות ומסירות הם ערכים מרכזיים”, מסבירה עינת.

“ויש כאן גם תרומה לתמונה הגדולה יותר” עינת ממשיכה, “כיום יש בארץ כ-10,000 משרות פתוחות בהייטק והמעסיקים הנואשים לעובדים איכותיים מייצאים את המשרות למדינות כמו הודו, מולדובה ואוקראינה. משרד הכלכלה שתומך במיזם מעניק תמריצים לחברות שיקלטו עובדות לוטוס, כך הוא מייצר יתרון בעלויות ההעסקה על פני out-sourcing מחוץ למדינה. תעסוקה ישראלית נשית הופכת למשתלמת, נוחה וכדאית יותר לחברות ההייטק, וכך ייבוא המשרות חזרה לארץ והגדלת כוח האדם המייצר תורם ישירות לפתרון משבר המחסור בעובדי הייטק במדינה”.

ואיך כל התהליך קורה בפועל? מייסא, מייסדת המיזם, עושה לנו סדר בשלבים – “בבניית המחזור הראשון של ההכשרה היו שלושה דברים מרכזיים שחיפשתי – ראשית נשים בעלות יכולות לימודיות גבוהות. ואכן כל מי שמגיעה אלינו סיימה תיכון עם 5 יחידות במתמטיקה, אנגלית ופיזיקה וחלקן גם 10 יחידות במחשבים. שנית, חשוב שתהיה לנשים אהבה לעולמות הטכנולוגיים, והדבר השלישי שחיפשתי הוא נשים פייטריות, שמאמינות בעצמן, רוצות לשנות את החיים שלהן ולייצר לעצמן ולמשפחתן פרנסה מכובדת”.

תהליך מיון, הכשרת וקליטת הנשים נמשך כשנה. התהליך כולל קורס מקדים,Bootcamp בן למעלה מ-500 שעות, פרקטיקום יישומי של חודשיים המותאם לצרכי המעסיקים ולפי דרישתם, כאשר הכל מבוצע בשיתוף גופי הכשרה מובילים ומוכרים על ידי הממשלה. בסיום הקורס נשארות הבוגרות הטובות ביותר שעמדו בדרישות הקפדניות לאורך התקופה הארוכה. מכיוון שזוהי ההתמודדות הראשונה של הנשים עם עולם העבודה, הן גם עוברות סדנאות הכנה להשתלבות בארגון ובסביבת הייטק. בנוסף, ישנה יועצת ארגונית המשמשת לבנות מלווה רגשית קבוצתית לאורך ההכשרה וגם לאחר תחילת העבודה. “הקושי המרכזי עבור הנשים הוא השינוי התפיסתי שהן חוות עם עצמן. אישה שלא עבדה כל חייה ואין לה את המיומנויות, צריכה ללמוד בשלב הזה עם כמה היא מסוגלת להתמודד וכמה קושי ואתגר היא יכולה להכיל. גם למשפחות של הנשים זה שינוי לא פשוט, הגברים הגיעו אלינו והציפו את הקשיים שלהם והיינו צריכות ללוות גם אותם בהכלת התהליך”, מייסא מוסיפה.

מייסא מספרת שהתגובות בחברה הדרוזית הן בעיקר חיוביות, כאשר ההנהגה הדתית אף העניקה את ברכתה כמו גם סיוע במימון כספי ומלגות, “אך פה ושם נשמעים גם קולות המביעים חשש מהשינויים שהמיזם מביא איתו. אבל זה מובן כי הרי מדובר בשינוי חברתי משמעותי במעמד האישה הדתייה בחברה הדרוזית – הנשים עכשיו מקבלות שכר שווה ואף גבוה משכר הגברים. רק אתמול סיפרה אחת הבנות שבתה הגיעה אליה כדי לבקש כסף, ולא מאביה. זה שינוי תפיסתי חשוב גם לדורות הבאים, אנחנו מראות לבנותינו את האמא המשכילה והעובדת שמסוגלת לשלב בין בית לקריירה“.

היום 14 בוגרות המחזור הראשון כבר נקלטו ועובדות באמדוקס, ברדקום ובאורנביט, בעוד שמחזור שני של כ-25 נשים יסיים את ההכשרה באפריל, ומחזור שלישי בסוף 2020. המיזם ממשיך לפעול במרץ לאיתור והכשרת הנשים ושם לו ליעד להרחיב את הפעילות הנוכחית לאזורים נוספים ולבנות עוד מרכזים באזור הגליל עד 2021.

ואם תהיתם כל הזמן הזה למה “לוטוס” הוא דווקא השם שנבחר למיזם חברתי-טכנולוגי שכזה, למייסא יש תשובה מדויקת: “פרח הלוטוס הוא סמל דתי בהרבה דתות, ביניהן הבודהיזם וגם בעדה הדרוזית. האמונה היא שהוא טהור ובעל סגולות ריפוי. אני מאמינה שהלוטוס מרפא את האישה פנימה, ודרך כך מרפא גם את הסביבה. אני רואה בכל אישה כפרח לוטוס – מקושי היא צומחת, ופורחת פריחה מדהימה”.