linkdin
שחר פאר פברואר 20, 2022

מה צפוי לעולם האיקורמס בשנה הקרובה?

הנה 7 הטרנדים הכי מדוברים

אחת מהמהפכות המשמעותיות ביותר בשנת הקורונה (יש המכנים אותה המהפכה התעשייתית הרביעית) היא המהפכה הדיגיטלית שבאה לידי ביטוי בין היתר בצמיחה העצומה של עולמות האיקומרס.

השינוי בהתנהגות הצרכנית שיצר המשבר, הסגרים הכפויים, כמו גם השופינג המוגבר כפיצוי, העלו בצורה דרמטי את מכירות האון ליין והאיצו טרנספורמציה דיגיטלית גם בתחום הזה.

בארה"ב בלבד הוציאו 844 מיליארד בקניות און ליין ממרץ 2020 עד פברואר 2021.

המגמה הזאת יצרה ועודנה יוצרת המון טרנדים חדשים שנועדו לשפר את חווית הצריכה, למשוך לקוחות חדשים ולשמר קיימים, כמו גם לתת מענה להרגלי הקניה הישנים שלנו.

אז הנה כמה מהטרנדים העדכניים ביותר שישלטו בעולמת האיקומרס בשנה הקרובה:

  1. להרגיש קרוב – גם מרחוק

המעבר לקניה מרחוק, על כל יתרונותיו, חסר את המכירה האישית, את ההמלצה והיעוץ האנושי מהמוכר.

כדי להצליח ולשמר את החוויה, את ההמלצה המדויקת, התאמת המוצרים הנכונים ועוד – נעשה היום שימוש בטכנולוגיות דאטה שונות כמו בינה מלאכותית ולמידת מכונה (Machine learning) המאפשרות לארגון ללמוד את הרגלי הקניה של לקוחותיו ולהשתמש בתובנות שהוא מפיק לצורך התאמה פרסונלית של תהליך הקניה הדיגיטלי עבור כל אחד ואחד. החוויה הפרסונלית המיוצרת יכולה לכלול המלצות  והתאמת תוצאות חיפוש כמו גם אלמנטים נוספים מקיפים יותר, המשפיעים על התהליך האישי שעובר כל לקוח.

מאותו מידע ניתן גם ללמוד על מערכות היחסים שלנו עם הלקוחות, להבין מה גורם להם להשאר ומה לעזוב ולהצליח לשמר את הלקוחות שכבר בצעו רכישה אחת לאורך זמן.

 

  1. התאמה מושלמת

ועוד בעניין הפרסונליות, והפעם מאספקט אחר. טרנד חם בעולמות האיקורמרס הוא לאפשר ללקוח להתאים לעצמו את המוצר און ליין, באופן אישי.

האינטראקציה הזאת, מעבר לחוויה ולמעורבות של הלקוח, מאפשרת לו להפיק מוצר המתאים לו בדיוק או להרכיב את  חבילת מוצרים בעלי המאפיינים הנכונים עבורו ולא להאלץ להתפשר על הקיים.

דוגמא לכך היא העיצוב האישי של הנעליים שחברות נייק ואדידס מאפשרות ללקוחותיהן באתר הקניות שלהן.

 

  1. הגיע הזמן לזפזפ

הרשת גועשת ומכילה כיום ערוצי מכירה רבים אפשריים.

הן באמצעות חנות המותג שלך, דרך מכירה באיביי, אמאזון וכד' ועד למכירה ברשתות החברתיות (פייסבוק מרקט) ועוד. הגולשים נמצאים בכל המקומות האלה וככל שתורחב הנוכחות הרשתית שלך, כך יגדלו סיכוייך להגיע ליותר וותר לקוחות פוטנציאלים.

 

  1. על voice shopping שמעת?

טרנד הקניות הנשמע ביותר, מתחיל בהדרגה להשתלט על עולם האיקומרס, כשהוא עושה שימוש בעוזרים הקוליות כמו סירי של אפל, אלקסה של אמאזון ואוקיי גוגל – של גוגל (-:.

השימוש בעוזרים הקוליים הופך בעולם לנפוץ יותר ויותר ואנשים מתייעצים איתם בכל נושא כמעט.

תהליך קנייה קולי הוא אידיאלי עבור אנשים עסוקים במיוחד, שבמקום להתפנות לחיפוש עצמאי ברשתות, יכולים לפנות לעוזרים הקוליים שמוצאים עבורם את הפתרונות.

הפלטפורמה הזאת עדיין בתהליכי שיפור ופיתוח ועוד לא הגיעה למימוש הפוטנציאל הקיים בה אבל היא לגמרי בדרך לכבוש את העולם.

 

  1. צריכים עזרה? צ'אט בוט לשרותכם

אנחנו מכירים אותם מכל מקום ברשת כמעט, מחנויות, שירותים און ליין כמו בנק וקופת חולים, אבל זאת רק ההתחלה. עפ"י דוח גרטנר עד סוף 2021 כ85% מהעסקים ישתמשו בצ'אט בוטים במקום בפקידים אנושיים.

הצ'אט בוטים בכלל, ובעולמות האיקומרס בפרט, מחליפים את הגורמים האנושיים בחנות, מפחיתים את תחושת הזרות שאנחנו חשים כשאנחנו נכנסים לחנות אלקטרונית גדולה ומסייעים לנו להתמצא בתוך שפע האינפורמציה.

 

  1. תהיו מציאותיים

אחד החסרונות של רכישה און יין הוא חוסר היכולת לבחון באופן מציאותי את המוצר, למדוד אותו, להבין איך הוא נראה בחלל מציאתי. אם עד היום נעשה שימוש במציאות מדומה, שהיא למעשה סימולציה ממוחשבת של המציאות, היום יש משהו הרבה יותר רלוונטי. המציאות הרבודה (Augmented reality) היא טכנולוגיה המאפשרת לשלב ולמזג אלמנטים בסביבה האמיתית בזמן אמת והיא מספקת ללקוח תחושה והתרשמות מוחשית יותר של המוצר. שימוש בטכנולוגית AR נכנס בהדרגה להרבה מאד אתרי מכירות און ליין.

 

  1. הירוק היום ירוק מאד

אנחנו חיים בעידן שנותן מקום לאיכות הסביבה. אנשים מודעים יותר ומייחסים לכך חשיבות הבאה לידי ביטוי גם בהעדפות הצריכה שלהם. מתן תשומת לב לנושא בתהליך מכירה אלקטרונית יכול להוות יתרון למוצר שלכם על פני אחרים. ערכים של איכות סביבה הן בחומרי הייצור והאריזה, דרכי המשלוח ו/או תרומה לארגונים ירוקים.

לסיכום, לכל הטרנדים החדשניים האלה, שחלקם כבר כבש לו מקום של כבוד בעולם האיקומרס וחלקם עוד בהתהוות, יש משהו משותף: השאיפה לייצר חווית משתמש קלה, נעימה, פרסונית ומזמינה. הרצון להקל על הגולשים, לספק להם את כל צרכיהם (שחלקם מושתתים על הרגלים ישנים וחלקם נגזרת של הפלטפורמות החדשות) ולגרום להם להתנסות – ולהשאר.

אברא מנוסה מאד בתכנון ופיתוח מערכות איקורמס הנותנות מענה מקיף ושלם לכל צרכי הלקוחות בעידן העכשווי.