linkdin
רן שילה פברואר 20, 2022

הכירו את רן, מיישם BI פתרונות מיקרוסופט, או במילים אחרות- האיש שמוביל חברות להגשמת היעדים העסקיים שלהן.

מה אתה עושה כשאתם קם בבוקר?
אני עסוק בלהבין טוב יותר את צרכי הלקוח: מה כואב לו ואיך לשפר ולחדד את המענה שאברא Microsoft Solution מתאימים עבורו. הלקוחות רוצים להיות מסוגלים להבין את הביזנס שלהם טוב יותר, לקבל ניתוחים בצורה ברורה שתאפשר להם להפיק תובנות שיובילו לפעולות ברורות ויישימות.

מה זה מצריך ממך?
קודם כל להקשיב, לאהוב אותם. אחרת זה לא ילך. מעבר לזה, חייבים עקומת למידה גבוהה של תחומים חדשים. יום אחד אני מנתח צריכת מים ביתית, יום אחר אני מתעמק בלוגיסטיקה או עובד מול חברת שמוכרת שירותים. בכל תחום כזה אני צריך לשלוט, לדעת מה הבנצ'מרק, לדעת לשאול את השאלות הנכונות על מנת לגזור את פתרון ה- BI הייחודי שמתאים ללקוח.

בוא נדבר על המילה ה-הו כה חמה: דאטה
קשה להאמין אבל יש לא מעט חברות גדולות שמוכרות במיליונים מסתובבות בעולם בלי KPIs. אין להן אפילו פלטפורמה משותפת שמאפשרת להם לדבר באותם מושגים. אני רוצה שכשמנכ"ל וסמנכ"ל ידברו על מחזור, הם ידברו על אותם מספרים. חברות מגיעות לשלב שבו הן לא יכולות להמשיך לצמוח באותו אופן שצמחו עד היום והן צריכות למצוא דרכים אחרות להצליח. דאטה זה אחת הדרכים. אנחנו חיים בעולם שבו אנחנו מופצצים בדאטה. החשיבות הכי גדולה היא למפות רעשים ולהגיע למנועי הצמיחה.

איך דאטה פותרת כאבים?
דאטה שמאורגנת ומוגשת נכון מאפשרת לקבל החלטות ולמדוד אותן. היופי הוא להתחיל פרויקט עם צוות פיננסי ולראות איך עם האוכל מגיע התיאבון גם אל התפעול, הלוגיסטיקה והשיווק. אם אתה פועל נכון, השגרירים שלך כבר דוחפים קדימה – אתה לא צריך שיווק יותר. אנשים מתווכחים ביניהם איזו מחלקה תהיה הבאה בתור. הם אוהבים להצטרף לסיפור ניצחון וכשהם מזהים אחד כזה, הם גם רוצים לקחת חלק. חשוב לא פחות זה- ביג דאטה כמובן. זה הבנצ'מרק: מה קורה בשוק שלא קורה אצלך? מתוך ההבנה שדברים קורים בחוץ ולא אצלך, אתה יכול לזהות הזדמנויות. רב הארגונים מתמקדים רק בניתוחים של עצמם.

מה הנחת העבודה שלך?
אם הנתונים מאורגנים, מתומצתים ומוארים באור הנכון, יקפצו הזדמנויות הצמיחה. למשל רשת שיווק מזון ענקית שלא הבינו מה מקור הבעיה עד שהראנו להם על ידי ניתוח שהבעיה היא מגוון מצומצם בקטגוריה. אלו תובנות שיכולות לשנות את פני החברה.

תן דוגמא
מנהלת שיווק רואה שכל עשרת המוצרים של החברה צמחו ב-50%. לכאורה היא צריכה להיות מרוצה. אבל אם היא תישאר שם ולא תסתכל שלמעשה רק מוצר אחד צמח וכל השאר הפסידו – היא מפספסת. יש לקוחות שכשמצליח להם – הם לא חופשים ומנסים לאתר בעיות. הבעיות צצות כשקצב הצמיחה מתמתן ואין לך מושג למה. העבודה שלנו מונעת את המיון ומאפשרת לבעיות להסתיים מקסימום בקופת חולים. כי אתה מאפשר ללקוחות להגיב לבעיות בזמן אמת, ולא רק פעם בחודש כשהם מקבלים דו"ח. אתה בונה התרעות והורג את הבעיות כשהן קטנות.

איזה סוגי ניצחונות הצלחת לייצר?
רווחיות משתפרת, הוצאות יורדות, הארגונים יעילים יותר, נכסיות המותג מתחזקת. אני יודע לייצר אנליטיקס שמאפשר לחברות לשפר את השירות שלהם בעולם שבו שביעות הרצון היא עניין קריטי.

30 שנות ניסיון מאחוריך. מה הדבר הכי חשוב שלמדת?
הכל מתחיל ונגמר בבניית אמון מול הלקוח. בסופו של דבר אתה נחשף לנתונים הכי רגישים שלו. זה כבר 50%. והיתר זה להיות סקרן. מה שמניע אותי לאורך כל השנים הוא לעזור לאנשים לקבל החלטות טובות יותר ומהר יותר איפה שפעם גיששו באפלה בהתבסס על נתונים.

מה החלק האהוב עליך בעבודה באברא?
הבעת האמון ודרגות החופש שיש לי, זה נותן לי הרבה דלק. DNA שמאפשר לי ליזום, לקדם רעיונות ולהטביע חותם. גם החשיפה מול הלקוחות היא בדרגים הגבוהים ביותר. לא בכל החברות מנהלים נותנים לך להיחשף כמומחה ומדגישים את התרומה שלך. יש פה מעט מאוד אגו ואיך לומר? לא בכל מקום זה כך.
בנוסף, אני הכי מבוגר בחטיבה וקיבלו אותי כל כך יפה – יש פה וייב שיודע להכיל טיפוסים שונים, לא סתם גיוון כקלישאה.

אתה מתכנן בנשמתך וגם נשוי למתכננת ערים. האם אפשר לומר שנולדו לכם מחשבים מבוססי דאטה?
אני מקווה שלא, אבל אין ספק שהם משובחים. עם הזמן למדתי לעשות פוס בבית.